Secretaire a abbatant 1800-talets första hälft

521311

SECRETAIRE A ABBATANT, 1800-talets första hälft, sannolikt Frankrike, klaff med bakomliggande fack och lådinredning, nedre delen med skåp, fanerat i bl.a mahogny, dekor med figurscen i intarsia, inrett med hyllplan och lådor, höjd ca 156 cm, ca 93x42 cm, nyckel finns

Sprickor i de nedre skåpdörrarna, lackskador, ställvis smärre stötmärken, ett lås senare

Ändringar/tillägg
Ett lås senare

Möbler, Skåp, byråer

Rum 6

Budhistorik (32 bud)
3834848
15 000
3834855
14 500
3834848
14 000
3834852
13 500
3834848
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 511 EUR, 1 716 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.