Sekretär rokoko

521291

SEKRETÄR, rokoko, fanerad med olika träslag bl.a. valnöt, beslag i brons, invädigt med lådor, svängda ben, höjd ca 107, 106x48 cm, nyckel finns

Slitage, senare ben 1800-tal, fanerbortfall och fanerskador, lagningar

Möbler, Skåp, byråer

Rum 21

Sekretär rokoko

Budhistorik (8 bud)
3832372
3 800
3832136
3 600
3832136
3 400
3830024
3 200
3822200

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.