Servisdelar Italien La Vecchia Faenza

521223

LA VECCHIA FAENZA, "Garrofano", servis, 16 dlr, Italien, 1970-tal, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn, fajans, polykrom dekor, bestående av: 6 mattallrikar, 6 assietter, 4 kuverttallrikar i form av fiskar

Glasyrnagg, smärre nagg

Keramik/Porslin

Budhistorik (14 bud)
3832614
2 800
3832613
2 600
3832605
2 400
3832603
3832598

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.