Nordiska Kompaniet matgrupp

521210

NORDISKA KOMPANIET, matgrupp, engelsk stil, 1900-talets första hälft, bestående av ovalt bord med i iläggskiva samt 4 stolar, betsad mahogny/-fanér, brickmärkta, bordet; höjd 78, 139 x 194 cm, stolarnas sitthöjd 44 cm

Bruksslitage, senare, ej ursprunglig iläggsskiva

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 12

Nordiska Kompaniet matgrupp

Budhistorik (41 bud)
3833521
7 600
3833769
7 400
3833521
7 200
3833764
7 000
3833521
6 800

Slutpris SEK:
7 600
765 EUR, 869 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.