Paraplyställ golvurna Italien

521205

PARAPLYSTÄLL/ GOLVURNA, Italien, 1970-tal, enligt uppgift inköpt på Firma Svenskt Tenn, vitglaserat lergods, dekor i blått, hänklar i form av delfiner, höjd ca 52

Smärre glasyrbortfall, mindre kantnagg

Keramik/Porslin

Rum 7

Paraplyställ golvurna Italien

Budhistorik (23 bud)
3833075
3833074
1 900
3833068
1 800
3833069
1 800
3833068
1 700

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.