Berndt Friberg vas

521136

BERNDT FRIBERG, vas, Gustavsberg 1954, stengods, brun harpälsglasyr, signerad Friberg Y samt Gustavsbergs Studiohand, höjd ca 32 cm

Ytrepor

Keramik/Porslin, Vaser, skålar, fat, Design

Berndt Friberg vas

Budhistorik (9 bud)
3818623
6 400
3819590
6 200
3818623
6 000
3818260
4 800
3814647
4 600

Slutpris SEK:
6 400
644 EUR, 732 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.