Flickdocka Armand Marseille

521076

ARMAND MARSEILLE, flickdocka, 1900-10-tal, huvud med sköld märkt 3200 AM 7 DEP, insatta blå fasta ögon, öppen mun med tänder, ljusbrun mohairperuk, kropp i tyg med halvarmar i celluloid, klädd i kjol, skjorta, strumpor, underkläder med spets samt basthatt, längd ca 62 cm

Skjortan och hatten med slitage

Leksaker, Diverse

Flickdocka Armand Marseille

Budhistorik (12 bud)
3830197
1 300
3823467
3822508
3823466
3822508
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.