Kalaga Burma

520902

KALAGA, broderi, Burma, 1900-talets mitt, motiv av reserver med figurer, ca 108x108 cm, monterad i ram

Smärre slitage

Orientaliskt, Konst

Rum 12

Kalaga Burma

Budhistorik (3 bud)

3824924
1 600
3824820
3809225

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.