Fat 1700-tal i tenn

520849

SKÅLFAT, tenn, Sverige, 1700-tal, diameter 36, höjd 6 cm

Slitage och bucklor

Metall, Tenn, Allmoge

Rum 7, Hylla 9

Fat 1700-tal i tenn

Budhistorik (19 bud)
3824165
1 300
3824153
3824163
3824153
3824162
950

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.