Skål flintgods

520765

SKÅL, 1800-talets början, flintgods, blåvit dekor med antikiserande figurscen, etikettmärkt Rörstrand Samling 244, höjd 9, diameter 28 cm

Fotring med nagg/skada

Keramik/Porslin

Monter 23

Skål flintgods

Budhistorik (7 bud)
3826340
550
3825706
500
3826339
500
3825706
450
3826338

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.