Edward Hald ytterfoder

520759

EDWARD HALD, ytterfoder, flintgods, 1910/20-tal, Rörstrand, polykrom dekor av blomsterkorgar med hänklar, stämplad "Dessin Hald, Rörstrand", diameter 34, höjd 24 cm

Keramik/Porslin

Rum 7, Hylla 10

Edward Hald ytterfoder

Budhistorik (25 bud)
3828546
3828540
1 900
3828530
1 800
3828516
1 700
3824365
1 600

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.