Fartygsmodell

520739

FARTYGSMODELL, 3-mastad slätskonare, s.k. 111:a, "Selma från Skillinge", ca 1930/40-tal, bemålad, på stativ, handgjord, sjömansarbete, längd ca 83 cm

Skador, sprickor, delvis omålad, lagnignar

Nautica/Technica, Diverse

Fartygsmodell

Budhistorik (3 bud)

3825597
3816701
950
3815447

Slutpris SEK:
101 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.