Urnor Rörstand

520735

URNOR, 1 par, ASSIETTER, 8 st., SKÅL på fot, Rörstrand, 1900-talets början, polykrom floral- och förgylld dekor, urnornas höjd 31,5 cm

Dekoren med slitage, krackelerad, missfärgningar

Keramik/Porslin

Monter 21

Urnor Rörstand

Budhistorik (2 bud)

3816669
950
3811505

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.