Bruno Mathsson fåtölj Mina

520709

BRUNO MATHSSON, fåtölj, modell "Mina", 1900-talets andra hälft, skiktlimmad varmbörjd bok, skinnklädsel, brännmärkt Bruno Mathsson design Made in Sweden

Bruksslitage, senare skinnklädsel, ursprungligen röd, ommålad svart

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Bruno Mathsson fåtölj Mina

Budhistorik (22 bud)
3822662
3822642
1 400
3822648
1 300
3822642
3822646

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.