Löfgren fartygsporträtt oljemålning

520631

CARL HENRIK LÖFGREN (1860-1922): "Freja", signerad och daterad Carl Henrik Löfgren 1910, olja på duk, 62x102 cm

Dukskador/hål

Konst, Äldre måleri, Nautica/Technica

Tavelvagn 3

Budhistorik (7 bud)
3841271
3841260
1 700
3841245
1 600
3841243
3829609

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.