Gallerskål med fat Kina

520623

GALLERSKÅL med FAT, porslin, Kina, omkring år 1900, Kanton, dekor i emaljfärger, botten märkt China, längd 28-29, höjd 9,5 cm

Slitage, nagg, skålen med spricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 19

Gallerskål med fat Kina

Budhistorik (5 bud)
3819405
450
3812617
3819404
3812617
3807045

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.