Glasservis Theresienthal

520589

THERESIENTHAL, glasservis, 39 dlr, kristallglas med förgylld bård med reliefdekor, bestående av: 13 likörglas, 10 vinglas, 10 konjakskupor, 10 selterglas

Inköpt i Rosenthals butik på Norrlandsgatan i Stockholm, 1950/60-tal

1 vinglas med lagning

Glas, Servisglas

Baltzarsgatan 6, Malmö

Glasservis Theresienthal

Budhistorik (8 bud)
3823243
2 600
3823157
2 400
3822955
3821538
3820941
950

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.