Collier armband brosch

520579

COLLIER, ARMBAND, BROSCH, förgyllt silver, svarta fasettslipade stenar, delvis omkring 1800, collier med tre droppformationer i rosett, brosch med 10 stenar och 3 rosenstensslipade diamanter, armband med fasettslipade pastestenar, collierns längd ca 50 cm, armbandets längd ca 16,5 cm

Smärre skador, armbandet saknar en sten, kompletterat

Guld/Smycken

Collier armband brosch

Budhistorik (2 bud)

3815582
1 600
3812975
600

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.