Orientmatta

520553

ORIENTMATTA/ VÄGGMATTA, s ka jewel carpet, 1900-talets slut, Indien, broderiarbete i metallindad tråd i gulmetall på blå plysch, infärgade stenar samt bl a fasettslipat glas, öglor för vägghängning, ca 148x90 cm

Smärre slitage

Mattor/Textilier, Väggbonader

Monter 18

Orientmatta

Budhistorik (5 bud)
3822047
1 700
3821728
1 600
3818274
3817504
3813371
500

Slutpris SEK:
1 700
171 EUR, 194 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.