Johnsson fartygsporträtt gouache

520538

S JOHNSSON (1900-tal): "S/S Atalanta", signerad och daterad från Warberg Kapt S Johnsson Atalanta 1900, gouache, ca 46x71 cm

Smärre pappersskador

Konst, Äldre måleri, Nautica/Technica

Rum 3

Budhistorik (12 bud)
3840739
4 400
3840737
4 200
3840732
3840731
3 600
3840730
3 200

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.