Torsten Löwgren oljemålning

520529

TORSTEN LÖWGREN (1903-1991): Lastångarfartyget Rurik i hamn, signerad T Löwgren, otydlig datering, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 50x66 cm

Dukskador i hörn

Konst, Modernt måleri, Nautica/Technica

Rum 4

Torsten Löwgren oljemålning

Budhistorik (12 bud)
3836152
3836151
1 900
3836147
1 800
3836146
1 700
3836126
1 600

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.