Stekfat Kina 1700-tal

520513

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med hus samt bananplanta i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 42 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Stekfat Kina 1700-tal

Budhistorik (15 bud)
3822730
2 400
3822701
3821824
3821824
1 900
3822475
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.