Stekfat Kina 1700-tal

520509

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med palats i underglasyrblått, brättet med stiliserad lotus samt rutbård, längd ca 40 cm

Nagg

Orientaliskt, Porslin

Stekfat Kina 1700-tal

Budhistorik (10 bud)
3821822
3821651
1 400
3821651
3821649
950
3821648
650

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.