Fat Kina 1700-tal

520497

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av påfågelspar på trädgårdsklippa i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 32 cm

Nagg, smärre kantspricka

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina 1700-tal

Budhistorik (13 bud)
3821654
3821827
3821654
3813531
750
3813531
700

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.