Schatull med glas

520456

SCHATULL med likörservis, slipad samt förgylld dekor, 1800-talets andra hälft, schatull i svärtat trä med beslag i mässing och dekorspol, bestående av: 4 flaskor med propp, 16 likörglas, höjd ca 26, 32x25 cm

Nyckel saknas, 2 glas ej ursprungligen sammanhörande, enstaka mindre nagg, enstaka dekorspikar saknas

Diverse, Samlarobjekt, Glas, Dricksglas

Rum 7, Hylla 8

Schatull med glas

Budhistorik (33 bud)
3823765
5 800
3822966
5 600
3822964
5 400
3822919
5 200
3822735
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.