Bruno Mathsson fåtölj Pernilla

520446

BRUNO MATHSSON, vilfåtölj, "Pernilla 3", vitfärgad skinnklädsel, armlän och ben i bok, brännmärkt Bruno Mathsson by Dux

Slitage och fläckar. Klädsel med lagningar och skador, klädsel med senare färgning, en knapp till nackkudderem saknas, möjligen senare remmar till nackkudde

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 3

Budhistorik (20 bud)
3823249
3823252
2 800
3823249
2 600
3823248
2 400
3823239

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.