Sablar 2 st

520434

SABLAR, Tyskland, 2 st, 1800-talets slut, varav 1 s k släpsabel, fästen i förnicklat stål respektive mässing, den längre sabelns klinga märkt W, K & C, längd ca 90 respektive 84 cm

Slitage, släpsabeln med färgfläck på fästet, baljor saknas

Vapen/Medaljer, Blankvapen

Visas på begäran

Sablar 2 st

Budhistorik (14 bud)
3823148
2 400
3826700
3823148
3826697
1 900
3823148
1 600

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.