Servis Musselmalet från Kungaskeppet Dannebrogen

520430

ROYAL COPENHAGEN, servis, 15 dlr, "Musselmalet", riflet, porslin, bestående av: 7+1 mattallrikar (nr 1/2244 och 1/328), ovalt uppläggningsfat (nr 1/99), skål med vågig kant (nr 1/41), gräddkanna med förgylld kant (nr 1/59), 3 askfat/smörfat (nr 1/2185), sockerskål (nr 1/2295)

Från Kungaskeppet Dannebrogen, flera tallrikar med ankaremblem, flera delar märkta Dannebrog undertill

1 tallrik andrasortering, skål med kantnagg

Keramik/Porslin

Baltzarsgatan 6, Malmö

Budhistorik (11 bud)
3809262
3812097
3809262
3 800
3806985
3 600
3806915
3 400

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.