Tord Leander-Engström oljemålning

520312

TORD LEANDER-ENGSTRÖM (1914-1985), "Korsika", signerad och daterad TORD -34, olja på duk uppspänd på pannå, ca 43x51 cm

Smärre färgbortfall i tavlans nedre kant

Rum 6

Budhistorik (8 bud)
3819720
600
3817642
550
3808842
500
3817641
500
3808842
450

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.