Loving cups sterlingsilver

520293

TOMAS JOHNSTON, loving cups, 1 par, sterlingsilver, Georg III, stämplad Tomas Johnston Dublin 1777, senare dekor med blommor och fiskfjäll, troligen utförd av William Law 1800-talets första hälft, höjd 14 cm, totalvikt 835 g

Silver

Loving cups sterlingsilver

Budhistorik (16 bud)
3814358
8 800
3820375
8 600
3814358
8 200
3820372
8 000
3814358
7 800

Slutpris SEK:
8 800
886 EUR, 1 007 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.