Soffa/dagbädd

520180

PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, soffa/dagbädd, modell 451, France & Daverkosen, Danmark, 1960-tal, teak och rotting, randig textilklädsel, längd ca 200 cm, sitthöjd ca 44 cm, höjd ca 83 cm

Bruksslitage, sprickor i ryggstödet, ställvis solblekt stomme

Möbler, Soffor, Samlingar, Design

Rum 11

Soffa/dagbädd

Budhistorik (9 bud)
3854516
8 400
3852951
6 200
3852735
6 000
3852734
5 000
3846986

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.