Bordslampor

520156

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld och delvis patinerad brons, total höjd inklusive skärm ca 58 cm

Slitage, senare förgyllning, omarbetade från kandelabrar

Diverse, Belysning

Bordslampor

Budhistorik (7 bud)
3819307
5 800
3819301
5 600
3811044
5 400
3810906
5 200
3804025
5 000

Slutpris SEK:
5 800
584 EUR, 664 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.