Uppläggningsfat Kina 1700-tal

520135

UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av uppställda ting och krysantemum vid tårpil samt pion i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, längd ca 39 cm

Nagg, metallomfattning

Orientaliskt, Porslin

Monter 13

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Budhistorik (9 bud)
3818243
1 800
3818301
1 800
3818243
1 600
3818296
3818243
550

Slutpris SEK:
1 800
181 EUR, 206 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.