Antoni Tapies En samlares hem

520128

ANTONI TÀPIES (Spanien,1923-2012): Gran Iaca, 1987, signerad och numrerad Tapies 20/75, silkscreen över akvatint, Arches, edition Glarie Lelong, Paris, bladmått ca 63x90 cm, bildmått ca 55,5x71 cm;

LITTERATUR: Tapies, Graphic Work 1987-1994, nr
1103

I svart ram

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies  En samlares hem

Budhistorik (7 bud)
3848157
6 000
3847619
5 000
3837877
4 800
3835143
3 200
3832086

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.