Tebord rokokostil

520082

TEBORD, 1900-talets mitt, rokokostil, bricka av flintgods med handmålad dekor av blommor, bordet gråmålat, bordets höjd 73, 69x55 cm, brickans mått 53x40,5 cm

Senare bemålad, bricka med lagning, ytslitage.

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 12

Tebord rokokostil

Budhistorik

2018-02-14 kl 20:27
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.