Vinkanna Höganäs

520070

HÖGANÄS, vinkanna, lergods, 1800-talets mitt, i form av kvinna, oglaserad, stämplad "Höganäs" samt med konstnärsinitialer, höjd ca 31 cm

Lock saknas, mynningen nedslipad

Keramik/Porslin

Vinkanna Höganäs

Budhistorik (14 bud)
3819176
850
3819168
3819166
750
3819165
700
3819163
650

Slutpris SEK:
850
81 EUR, 96 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.