Tuschlavering 1757 bataljscen

519980

TUSCHLAVERING PÅ PAPPER, signerad A. Bäck, 1757, bataljscen (Pommerska kriget?), ca 375 x 470 mm

Eventuellt: Abraham Bäck, född 1713 i Söderhamn, död 15 mars 1795 i Stockholm, svensk kunglig livmedikus och arkiater.

Upplagd på gammalt papper, skador, lagningar, liten förlust i nedre del.

Böcker/Kartor, Planscher/Planschverk, Konst, Teckningar

Rum 9, Vagga 1

Tuschlavering 1757 bataljscen
Budhistorik (32 bud)
3818424
3 400
3818423
3 200
3818421
3818420
2 800
3818409
2 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.