Antoni Tapies 1985 En samlares hem

519937

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Grande table, 1984, signerad och numrerad Tàpies 57/75, litografi, Arches, tryckt av Atelier Lelong, Paris, utgiven av Galerie Lelong, Paris. bladmått ca 107x155cm;

LITTERATUR: Galfetti 972

Tryckt på vikt pappersark som brukligt, oramad

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Budhistorik (27 bud)
3848595
23 000
3848612
22 000
3848595
21 000
3848589
20 000
3848594
20 000

Slutpris SEK:
23 000
2 316 EUR, 2 631 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.