Antoni Tapies En samlares hem

519927

ANTONI TÀPIES (Spanien,1923-2012): Le Pied, 1969, signerad och numrerad Tapies 32/75, etsning tryckt i två färger på chiffon Mandeure papper, tryckt och editerad av Maeght, Paris, bildmått ca 35 x 50 cm, bladmått ca 58x78 cm

LITTERATUR: Galfetti 204

I svart ram, mindre fläck

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies  En samlares hem

Budhistorik (8 bud)
3848500
2 800
3848389
2 600
3844398
1 800
3835227
1 300
3835151

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.