Olof Thunman oljemålning

519923

OLOF THUNMAN (1879-1944), landskapsvy, troligen målad vid Utbynäs, osignerad, daterad 1927, olja på duk, ca 24x20 cm

HISTORIK: Tillhörde Olof Thunmans efterlämnade arbeten vid bouppteckningen för konstnärens dödsbo

Rum 5

Olof Thunman oljemålning

Budhistorik (8 bud)
3816061
1 300
3814737
3816060
3814737
3814279
850

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 142 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.