Carl Julius Åkerman dosa silver och sköldpadda

519915

CARL JULIUS ÅKERMAN (verksam Mariestad 1841-1870), dosa med lock, sköldpadda samt silvermontering, skuren dekor, stämplad Mariestad 1857, höjd 4, diameter 8 cm

Omfattande skador och lagningar

Silver

Monter 12

Budhistorik (8 bud)
3814367
650
3810296
600
3809888
550
3808089
500
3808088
450

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.