Antoni Tapies En samlares hem

519909

ANTONI TÀPIES (Spanien, 1923-2012): Quatre rius de sang, 1972, signerad Tapies, HC, färgetsning och carborundum, bladmått ca 58x77 cm

LITTERATUR: Galfetti 291

I svart ram

Konst, Grafik, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Antoni Tapies  En samlares hem

Budhistorik (11 bud)
3848205
6 000
3848185
4 200
3844414
3844396
1 800
3844395

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.