Fat skålar tesil silver

519862

FAT, 2 st., TESIL, SKÅL, BÄGARE, STRÖBÖSSOR, 2 st., silver, 1900-talets mitt, faten med genombruten dekor, största fatets diameter 16 cm, total vikt ca 420 g

Bägaren med bucklor, ett fat med graverat datum undertill, tesilen med graverat F

Silver

Fat skålar tesil silver

Budhistorik (5 bud)
3822823
1 300
3821573
3817685
3821572
3817685

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.