Tallrik fajans Jean Eric Rehn

519837

TALLRIKAR, 2 st, varav en "Död fågel under parasoll", fajans, Sverige, Jean Eric Rehn (1717-1793), Rörstrand, målad dekor i "bianco sopra bianco" och blått, märkt Rörst: 16/9 63..., diameter 22 respektive 22,5 cm

Nagg, den djupa talriken med lagning

Keramik/Porslin

Tallrik fajans Jean Eric Rehn

Budhistorik (19 bud)
3815671
3815262
3 800
3815262
3814130
2 800
3812944
2 600

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.