Rosenholm bestick

519826

JACOB ÄNGMAN, "Rosenholm", bestick, 50 dlr, silver, bestående av: 6 bordsgafflar, 4+4 bordsknivar, 10 bordskedar, 25 kaffeskedar, smörgåsgaffel, stämplade GAB, Stockholm, längd ca 12-20 cm

Delvis med bruksslitage, delvis i orginalförpackningar

Silver

Monter 11

Rosenholm bestick

Budhistorik (15 bud)
3816506
3 600
3816881
3 400
3816506
3 200
3816230
3815743
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.