Stol sengustavianskt stockholmsarbete

519795

STOL, sengustavianskt stockholmsarbete, signerad IHS (Johan Hammarström, mästare i Stockholm 1794-1812), sitthöjd 42 cm

Åldersrelaterat slitage, senare renoverad och ommålad, textilklä

Möbler, Stolar

Rum 2

Budhistorik (16 bud)
3816156
3816155
2 800
3816153
2 600
3816152
2 400
3816148

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.