Tulpanvas Kina 1800-tal

519650

TULPANVAS, porslin, Kina, Daoguang (1821-1850), dekor av fenixfågel samt pion i underglasyrblått, höjd ca 25 cm

Lagningar

Orientaliskt, Porslin

Tulpanvas Kina 1800-tal

Budhistorik (22 bud)
3830614
3832562
3 800
3830614
3 600
3830094
3 400
3830613
3 400

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.