Bonad Sven Erlandsson

519620

BONAD, Sven Erlandsson (1768-1853), visar "Tre vise män" och "Bröllopet i Kanan", daterad 1842, målad på duk, uppfodrad, ca 122x195 cm
LITTERATUR: Jmf Nordiska Museets inventarienummer NM 0002080

Smärre skador

Konst, Äldre måleri, Allmoge

Rum 18

Bonad Sven Erlandsson

Budhistorik (18 bud)
3816978
15 500
3816976
15 000
3816970
14 500
3816959
14 000
3816394
13 500

Slutpris SEK:
15 500
1 561 EUR, 1 773 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.