Karel Appel En samlares hem

519598

KAREL APPEL (Holland, 1921-2006): Composition
signerad och daterad K. Appel 54, gouache på papper, bladmått ca 26x23 cm;

PROVENIENS: Bukowskis Auktioner, Stockholm Moderna + Contemporary & Design, 22 april 2008, katalognr 334

Registrerad hos Jan Nieuwenhuizen Segaar
Registration No 080707

Tejpmärke i högre hörn

Konst, Modernt måleri, Samlingar

Nybrogatan 32, Stockholm

Karel Appel  En samlares hem

Budhistorik (13 bud)
3848738
23 000
3848733
22 000
3847909
21 000
3847907
18 500
3842746
16 500

Slutpris SEK:
23 000
2 203 EUR, 2 588 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.