Silver

519562

SOPPSLEV i silver (2), stämplad. Stockholm, 1794 ((M2), skaft i horn, längd ca 34 cm. GRÄDDKANNA i silver, stämplad, Stockholm, 1860/70-tal, (K5 eller R5) förgylld inuti, minnesgravyr i botten, höjd ca 11,5 cm, vikt ca 125 g.

Bruks och åldersrelaterat slitage.

Silver, Övriga silverföremål

Monter 11

Silver

Budhistorik (5 bud)
3816559
500
3815371
450
3815098
3814190
3810785

Slutpris SEK:
500
50 EUR, 57 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.